header img

Ultramar Tıbbi Görüntüleme Merkezi Hakkında

Kasım 1995 yılında Ankara'da ilk defa 1.5 Tesla MRG Cihazı ile hizmete girmiş olan Ultramar Tıbbi Görüntüleme Merkezimiz; şu anda MRG, BT, USG, Kemik Mineral Dansitometri, Dijital Mamografi ve Dijital Radyografi cihazları ile hizmet vermektedir. Nisan 2021'de ise 1.5 Tesla olan MRG cihazımızı GE Marka SIGNA™ Pioneer AIR Edition 3 Tesla ile değiştirdik.

Ultramar olarak Tıbbi cihazlarla ilgili tüm teknolojik gelişmeleri takip ederek merkezimizin gerekli yenilemeleri düzenli olarak yapılmıştır.

Merkezimizde BT Cihazımızı 128 Kesitli, koroner arter anjiyografi tetkiki de yapabilen, düşük doz çekimler yapan GE Revolution EVO cihazı bulunmaktadır.

Düşük radyasyon dozlu bilgisayarlı tomografi
 incelemeleri yapabilmek, özellikle çocuk hastaların BT taramalarında, devamlı takip BT tetkiki yaptırmak zorunda olan hastaların takibinde çok önemlidir. Bu gibi hastalara artık merkezimizde düşük doz BT tetkikleri  yapılabilmektedir.

Aynı zamanda Tıbbi Görüntüleme Merkezi'mizde Radyografi Cihazı, GE Marka Brivo X575 Modeli dijital radyografi cihazı , Doppler Ultrasonografi Cihazı ise  Canon Marka Aplio500 Modeli ve Dijital Mamografi Cihazımız ise Tomosentez özellikli GE Marka Senographe Pristina Modelidir.

Ultramar Tıbbi Görüntüleme Merkezi Bekleme Salonumuz

GE Revolution EVO

GE Marka SIGNA™ Pioneer AIR Edition 3T

Ultramar Tıbbi Görüntüleme Merkezi Mithatpaşa Caddesi 16/B

Koroner arter BT anjiyografi dahil olmak üzere yüksek hız gerektiren tüm BT anjiyografi işlemleri düşük doz radyasyon verilerek merkezimizde yapılmaktadır.

Koroner arter hastalığı teşhisinde çok önemli olan koroner kalsiyum skorlaması da merkezimizde yapılmaktadır. Koroner kalsiyum skorlaması bir nefes tutumu kadar kısa sürede vücuda herhangi bir ilaç verilmeden yapılmaktadır ve kalp hastalığı açısından önemli bir risk olan  damar sertliğinin erken teşhisi ve tedavisi amaçlanmaktadır.

Ultramar olarak; 1997 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından marka tescilimiz yapılmıştır. 2006 yılında Türkiye'de ilk defa Tıbbi Görüntüleme alanında ISO 9001:2000 kalite belgesini almaya layık görülmüş, ilerleyen yıllarda başarımız tekrar onaylanmıştır.

Sağlık; bizim için acildir, hassastır, önemlidir, ihmal edilemez. Zamanında teşhis, kesin, net ve güvenilir sonuç doğru bir tedaviye hazırlık temel ilkemizdir.

Ultramar Tıbbi Görüntüleme Merkezi Bilim ve Teknolojiyi sağlığın hizmetine sunmak amacıyla Mithatpaşa Caddesi üzerinde 16 numarada hizmetinizdedir.

GE Marka SIGNA™ Pioneer AIR Edition 3T

GE Marka SIGNA™ Pioneer AIR Edition 3 Tesla

Mithatpaşa Caddesi No:16/B 06420

Yenişehir / Kızılay / ANKARA

Tel: +90 (312) 431 64 84

GSM: +90 (530) 763 28 68

Faks: +90 (312) 431 64 87 

 

E-Mail: info@ultramar.com.tr

Web: www.ultramar.com.tr

 

ULTRAMAR İletişim

Ultramar Galeri

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması metnini inceleyebilirsiniz.
Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması KABUL ET KABUL ETME