header img

Dijital Mamografi

Dijital Mamografi

Tarama Mamografisi neden önemlidir?

Tarama mamografisinin düzenli olarak yapıldığı ülkelerde meme kanserine bağlı ölümlerde % 30 oranında azalma görülmektedir.40 yaşından sonra her kadın yılda bir kez mamografi çektirmelidir. Daha genç yaşlarda tarama ise klinik muayene ile gerek görüldüğünde yapılabilir. Yüksek risk grubundaki genç kadınlar da aile ve yakın akrabalarda meme kanseri varsa mamografi ile tarama aile ve yakının kanser tanısı aldığı yaşın 10 yıl öncesinden başlamalıdır. Ailevi risk taşıyanlarda 30 yaşından itibaren mamografi çekilmeli, buna ek olarak ultrason ve MR inceleme de yapılmalıdır.

Dijital Mamografinin geleneksel mamografiden farkı nedir?

Dijital mamografide X ışını memeyi geçtikten sonra yüksek çözünürlüklü elektronik detektörler tarafından algılanır ve görüntüler önce dijital ortamda elde edilir. Bu görüntüler küçük boyutlu bulguların erken dönemde saptanması  amcıyla yüksek çözünürlüklü büyük monitörlerde incelenir.İnceleme süresi kısadır.Radyasyon dozu klasik mamografiden daha düşük görüntü kalitesi daha yüksektir. Ayrıca görüntüler dijital ortamda arşivlenmekte ve dijital olarak aktarılabilmektedir. Konusunda uzman hekimlerimiz tarafından karşılaştırmalı ve eğer varsa ultrason ve MR tetkiki ile birlikte değerlendirilerek raporlandırılır

Dijital mamografi çekimi öncesi ön hazırlık gerekli midir?

Herhangi bir ön hazırlık gerekmemektedir.

GE Senographe PristinaTM Mamografi

GE Senographe Pristina Özellikleri

Mamografi deneyimini yeniden şekillendirme

GE Healthcare ailesi olarak, mamografi deneyimini baştan aşağıya iyileştirmenin tam zamanı olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden radyologlar, teknikerler ve hastalarla iş birliği yaparak herkesin ihtiyaçlarına duyarlı bir mamografi platformu oluşturduk:
 
Etkileyici ve iyi tasarlanmış bir gantri

Senographe Pristina, hasta inceleme odasına girdiğinde hastanın endişesini azaltmak için tasarlanmıştır.
Yeni ve davetkar gantri, şık aydınlatması ve zarif, yuvarlatılmış şekilleriyle sakinlik duygusu yaratıyor.
Yumuşak kıvrımlı yüzeyi hastaları konforlu ve destekleyici bir ortama davet ediyor. Sizin için yapabileceklerini gerçekten görmeniz için bu deneyimi yaşamanız gerek.

Hasta konforunu yeniden düşünme

Senographe Pristina, hastaların inceleme esnasında rahat olmasını sağlar.

Hasta konforunu kolaylaştıran pozisyonlandırma

Endişeli hastalar hareket etmeye ve kaslarını sıkmaya daha eğilimlidir. Bu durum, teknikerlerin hastaları pozisyonlandırmasını zorlaştırmaktadır. İnceleme esnasında hasta konforu arttığında, teknikerler daha uygun pozisyonlandırmalara odaklanabilirler ve böylece hem hastalar hem de teknikerler daha hızlı ve sorunsuz bir deneyim yaşar.

Fiziksel gerilimi önleyen yeni bir tasarım

Teknikerlerin hastaları pozisyonlandırmasını kolaylaştırmak, hem hastalar hem de teknikerler için mamografi deneyimini baştan aşağıya iyileştirmek açısından kritik önem taşır.

Senographe Pristina, bu durum düşünerek tasarlanmıştır.

Arka alan, teknikerlerin hastalarla yüz yüzeyken hastaları pozisyonlandırmasını sağlayacak kadar geniştir.

Tüp başlığı, orta lateral obliği (MLO) kolaylaştırmak için teknikerin başından uzakta bir park pozisyonuna getirilebilir.

Daha fazla bilgi için http://www3.gehealthcareturkiye.com/tr-tr/products/kategoriler/mammography

Mithatpaşa Caddesi No:16/B 06420

Yenişehir / Kızılay / ANKARA

Tel: +90 (312) 431 64 84

GSM: +90 (530) 763 28 68

Faks: +90 (312) 431 64 87 

 

E-Mail: info@ultramar.com.tr

Web: www.ultramar.com.tr

 

ULTRAMAR İletişim

Ultramar Galeri

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması metnini inceleyebilirsiniz.
Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması KABUL ET KABUL ETME